(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 13.07.2021 - 14:15, Güncelleme: 13.07.2021 - 14:15

Başsavcı Akbulut'tan 15 Temmuz Mesajı

 

Başsavcı Akbulut'tan 15 Temmuz Mesajı

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Seneyi Devriyesinden Dolayı Bir Mesaj Yayınladı
Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Seneyi Devriyesinden Dolayı Bir Mesaj Yayınladı. Akbulut mesajıda şu ifadelere yer verdi; Adaleti mülküne temel yapmış Türk devlet geleneği içerisinde devlet, birliğimizin ve beraberliğimizin vücut bulmuş şeklidir. Hakimiyet bilakavduşart millete aittir. Devlet içerisinde teşri selahiyata ve millet iradesine temsile yetkili meşru makamlar dışında hiçbir örgüt, cemaat, sınıf, zümre veya fırkanın hiyerarşisi, otoritesi, egemenliği, emir ve komutası kabul edilemez. 15 Temmuz 2016 günü Türk halkı tek vücut olmuş, ağır bir bedel ödemiş ancak şehitleri ve gazileriyle Türk devlet geleneğini bütün dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır.15 Temmuz ve sonrasındaki süreçte Türk yargısı, hâkimleri ve Cumhuriyet savcıları ile zorlu bir imtihandan geçmiştir. Anayasa ve yasalar çerçevesinde devleti ve cumhuriyeti koruma göreviyle vazifeli Türk yargısı, mensubu olduğu devlet teşkilatına sadık kalmış, içerisine sızan yabancı unsurları hızlı bir şekilde ihraç etmiş ve büyük bir cesaretle aynı gece FETÖ/PDY terör örgütüne karşı çeıin bir mücadele başlatmıştır. Türk milleti adına karar verme yetkisine haiz Türk yargısı bağrından çıktığı Türk milletinden ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere milli iradeden aldığı cesaret İle vermiş olduğu bu kutsal mücadelede kararlılık göstermiş, kısa sürede terör örgütü mensuplarını tespit ve tasfiye etmiştir. Türk hâkimleri ve Cumhuriyet savcıları kararlıdır: devletimizin bekası temin edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.İsparta Cumhuriyet Başsavcılığı olarak 15/07/2016 tarihinden günümüze kadar FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadele çerçevesinde 9145 soruşturma yapılmış, bunlardan 1827 dosyada kamu davası açılmıştır. Terör Örgütüyle illisakı tespit edilemeyenler hakkında İse kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir. Örgütün gizli yapılanmasının ifşası için soruşturmalarımız halen devam etmektedir. Türk devletinin istikbaline ve Türk milletinin istiklâline kast eden suçlulara karşı hukuk kuralları çerçevesinde mücadelemiz devam edecektir. 15 Temmuz gecesi ülkesi için hayatlarını kaybeden şehitlerimize, kendisini siper eden gazilerimize ve ülkesi için sokaklarda kahramanca mücadele veren milyonlarca vatandaşımıza minnet ve şükran borcumuz vardır. Bu nedenle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bizler için bir hüzün bayramıdır. Bizler Türk milleti adına karar verme yetkisine sahip Türk yargı teşkilatı olarak daima bağrından çıktığımız aziz milletimizin yanındayız, görevimizi en iyi şekilde yapmaya yeminliyiz, bu vesileyle en azından üzerimize düşen borcun bir kısmını ödeme azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.Ülkemiz ve milletimiz için can veren bütün şehitlerime Allah'tan rahmet gazilerimize sağlık ve selamet, aziz milletimize sıhhat ve afiyet hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Seneyi Devriyesinden Dolayı Bir Mesaj Yayınladı

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Seneyi Devriyesinden Dolayı Bir Mesaj Yayınladı. Akbulut mesajıda şu ifadelere yer verdi; Adaleti mülküne temel yapmış Türk devlet geleneği içerisinde devlet, birliğimizin ve beraberliğimizin vücut bulmuş şeklidir. Hakimiyet bilakavduşart millete aittir. Devlet içerisinde teşri selahiyata ve millet iradesine temsile yetkili meşru makamlar dışında hiçbir örgüt, cemaat, sınıf, zümre veya fırkanın hiyerarşisi, otoritesi, egemenliği, emir ve komutası kabul edilemez. 15 Temmuz 2016 günü Türk halkı tek vücut olmuş, ağır bir bedel ödemiş ancak şehitleri ve gazileriyle Türk devlet geleneğini bütün dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır.
15 Temmuz ve sonrasındaki süreçte Türk yargısı, hâkimleri ve Cumhuriyet savcıları ile zorlu bir imtihandan geçmiştir. Anayasa ve yasalar çerçevesinde devleti ve cumhuriyeti koruma göreviyle vazifeli Türk yargısı, mensubu olduğu devlet teşkilatına sadık kalmış, içerisine sızan yabancı unsurları hızlı bir şekilde ihraç etmiş ve büyük bir cesaretle aynı gece FETÖ/PDY terör örgütüne karşı çeıin bir mücadele başlatmıştır. Türk milleti adına karar verme yetkisine haiz Türk yargısı bağrından çıktığı Türk milletinden ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere milli iradeden aldığı cesaret İle vermiş olduğu bu kutsal mücadelede kararlılık göstermiş, kısa sürede terör örgütü mensuplarını tespit ve tasfiye etmiştir. Türk hâkimleri ve Cumhuriyet savcıları kararlıdır: devletimizin bekası temin edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.
İsparta Cumhuriyet Başsavcılığı olarak 15/07/2016 tarihinden günümüze kadar FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadele çerçevesinde 9145 soruşturma yapılmış, bunlardan 1827 dosyada kamu davası açılmıştır. Terör Örgütüyle illisakı tespit edilemeyenler hakkında İse kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir. Örgütün gizli yapılanmasının ifşası için soruşturmalarımız halen devam etmektedir. Türk devletinin istikbaline ve Türk milletinin istiklâline kast eden suçlulara karşı hukuk kuralları çerçevesinde mücadelemiz devam edecektir.
15 Temmuz gecesi ülkesi için hayatlarını kaybeden şehitlerimize, kendisini siper eden gazilerimize ve ülkesi için sokaklarda kahramanca mücadele veren milyonlarca vatandaşımıza minnet ve şükran borcumuz vardır. Bu nedenle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bizler için bir hüzün bayramıdır.
Bizler Türk milleti adına karar verme yetkisine sahip Türk yargı teşkilatı olarak daima bağrından çıktığımız aziz milletimizin yanındayız, görevimizi en iyi şekilde yapmaya yeminliyiz, bu vesileyle en azından üzerimize düşen borcun bir kısmını ödeme azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.
Ülkemiz ve milletimiz için can veren bütün şehitlerime Allah'tan rahmet gazilerimize sağlık ve selamet, aziz milletimize sıhhat ve afiyet hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ispartamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.