Isparta’da sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş

GÜNDEM (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 06.01.2024 - 18:00, Güncelleme: 06.01.2024 - 17:00
 

Isparta’da sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş

Isparta’da sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
Isparta’da hekimler ve sağlık çalışanları beyaz önlükleriyle Filistin’de yaşanan saldırılara dikkat çekerek "Sessiz Yürüyüş" gerçekleştirdi.Isparta’da İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla hekimler ve sağlık çalışanları beyaz önlükleriyle "Sessiz Yürüyüş" gerçekleştirdi. Filistin için toplanan sağlık çalışanları Isparta Belediyesi önünden başlayarak Mimar Sinan Camii önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe Sivil Toplum Kuruluşları ve birçok vatandaş eşlik etti.Mimar Sinan Cami önünde topluluk adına basın açıklaması yapan Kevser Dilara Bozoğlu İsrail’in yalnızca Filistin halkına karşı değil, bütün insanlığa karşı zulmettiğini belirterek “İsrail sadece Filistinli çocuklara değil, bütün çocuklara karşı suçludur. Nasıl ki hiçbir suç cezasız kalmaz, İsrail için de ceza günü hızla yaklaşmaktadır. Buradan devletimize ve uluslararası yardım kuruluşlarına sesleniyoruz. Biz Gazzeli sağlık çalışanlarıyla birlikte çalışmaya, oralarda kurulacak hastane ve sağlık tesislerinde görev almaya hazırız. Bununla birlikte İsrail tarafından tutuklanan ve türlü işkencelere maruz bırakılan 54’ten fazla hekimin özgürlüklerine güvenli bir şekilde kavuşmaları için ve yıkılan hastanelerin yeniden yapılması, güvenli bir şekilde işlev gösterebilmesi için gereken bütün çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Tutuklanan hekimlerin ve yıkılan hastanelerin isimlerini basın kuruluşlarıyla paylaştık ve süreci takip ediyoruz. Meslektaşlarımız özgür, hastanelerimiz güvenli olana kadar durmayacağız. Sessiz Yürüyüşümüz 8 haftadır Türkiye’nin her bölgesinden 40’tan fazla ilde insanlığı yaşatmaya çalışan sağlık çalışanlarının katkısıyla devam ediyor. Biz her hafta, beyaz önlüklerimizle sessizce yürüyerek bağırıyoruz: Hiçbir katilin ve hiçbir teröristin yaptığı yanına kalmadığı gibi senin de yaptıkların yanına kalmayacak İsrail. Sen kaybedeceksin; insanlık kazanacak, Filistin halkı kazanacak, beyaz önlüklerini soykırıma karşı duvar olarak örenler kazanacak, yıktığın hastanelerin içinde bütün insanlığın hayatını kurtarmaya devam eden Gazzeli meslektaşlarımız kazanacak. İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz” dedi.
Isparta’da sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
Isparta’da hekimler ve sağlık çalışanları beyaz önlükleriyle Filistin’de yaşanan saldırılara dikkat çekerek "Sessiz Yürüyüş" gerçekleştirdi.
Isparta’da İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla hekimler ve sağlık çalışanları beyaz önlükleriyle "Sessiz Yürüyüş" gerçekleştirdi. Filistin için toplanan sağlık çalışanları Isparta Belediyesi önünden başlayarak Mimar Sinan Camii önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe Sivil Toplum Kuruluşları ve birçok vatandaş eşlik etti.
Mimar Sinan Cami önünde topluluk adına basın açıklaması yapan Kevser Dilara Bozoğlu İsrail’in yalnızca Filistin halkına karşı değil, bütün insanlığa karşı zulmettiğini belirterek “İsrail sadece Filistinli çocuklara değil, bütün çocuklara karşı suçludur. Nasıl ki hiçbir suç cezasız kalmaz, İsrail için de ceza günü hızla yaklaşmaktadır. Buradan devletimize ve uluslararası yardım kuruluşlarına sesleniyoruz. Biz Gazzeli sağlık çalışanlarıyla birlikte çalışmaya, oralarda kurulacak hastane ve sağlık tesislerinde görev almaya hazırız. Bununla birlikte İsrail tarafından tutuklanan ve türlü işkencelere maruz bırakılan 54’ten fazla hekimin özgürlüklerine güvenli bir şekilde kavuşmaları için ve yıkılan hastanelerin yeniden yapılması, güvenli bir şekilde işlev gösterebilmesi için gereken bütün çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Tutuklanan hekimlerin ve yıkılan hastanelerin isimlerini basın kuruluşlarıyla paylaştık ve süreci takip ediyoruz. Meslektaşlarımız özgür, hastanelerimiz güvenli olana kadar durmayacağız. Sessiz Yürüyüşümüz 8 haftadır Türkiye’nin her bölgesinden 40’tan fazla ilde insanlığı yaşatmaya çalışan sağlık çalışanlarının katkısıyla devam ediyor. Biz her hafta, beyaz önlüklerimizle sessizce yürüyerek bağırıyoruz: Hiçbir katilin ve hiçbir teröristin yaptığı yanına kalmadığı gibi senin de yaptıkların yanına kalmayacak İsrail. Sen kaybedeceksin; insanlık kazanacak, Filistin halkı kazanacak, beyaz önlüklerini soykırıma karşı duvar olarak örenler kazanacak, yıktığın hastanelerin içinde bütün insanlığın hayatını kurtarmaya devam eden Gazzeli meslektaşlarımız kazanacak. İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz” dedi.

Isparta HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ispartamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.