ISPARTA Haber Girişi: 24.06.2022 - 13:21, Güncelleme: 24.06.2022 - 13:24

Isparta’da sosyal market açıldı

 

Isparta’da sosyal market açıldı

Isparta’da sosyal market açıldı
Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında Sosyal Market açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut ve Mahkum ve Mahkum Yakınları Derneği Başkanı İlker Övey katıldı. Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, “Denetimli Serbestlik sisteminin kuruluş felsefesi gereği yürütülen infaz faaliyetlerinin yanında bu kişilerin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarının da göz önünde bulundurulması gerektiği şüphesizdir. Bu kapsamda Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz başarılı bir çalışmayı ortaya koyarak bu kişilerin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarının da giderilmesine katkıda bulunacak Sosyal Marketi oluşturmuştur. Bu gün ilk olarak 50 çocuğumuza giyim desteği sağlanmıştır. Çalışmaların artarak devam etmesi hedeflenmektedir.” dedi. Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Ziya Şahin, “Sosyal Market projesi ile Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne müracaat eden yükümlülerle yapılan görüşme ve edinilen izlenimlerle bu kişilerin iş bulma noktasında sıkıntı çektikleri ve ailelerinin temel bakım ve ihtiyaçlarını karşılamakta önemli güçlükler çektikleri tespit edilmiş, müdürlükçe geçmişte hem ulusal hem de uluslararası projeler yürütme tecrübesine sahip olmanın verdiği birikimle çocukların ve ailenin korunması için gerekli çalışmaların yapılması fikri oluşmuştur. Bu gerekçeyle müdürlük binasında “Sosyal Market” projesi oluşturulmuştur. Sosyal Market içerisinde çocuk hükümlülerin ve hükümlü çocuklarının giyim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ülkemizde faaliyet gösteren giyim markaları ile görüşülmüş, yapılan geri dönüşler sayesinde belli başlı giyim ürünlerinin market içerisinde yer almıştır.Müdürlükçe önümüzdeki dönemde sosyal marketin kapasitesinin geliştirilmesinin planlanmakta, bu doğrultuda görüşmelerdevam etmektedir. Müdürlüğümüzde infazı devam eden ve infazı bitmiş olan çocuk hükümlü ve hükümlü çocuklarının müdürlük eğitim ve iyileştirme servisince yapılan görüşmelerle hem ruhsal hem maddi ihtiyaçlarının tespiti sağlanacaktır.Bu sayede kişilerin geçmiş infaz periyodu da göz önüne alınarak tespit edilen ihtiyaçlarının “Sosyal Market” aracılığıyla karşılanması, bununla birlikte günümüz dünyasının en masum bireyleri olan çocukların suçun etkilerinden kurtulmaları hedeflenmektedir.” dedi. Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut ve Isparta Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Ziya Şahin tarafından çocuk hükümlülere ve hükümlü çocuklarına daha önceden tespit edilen ihtiyaçları doğrultusunda elbise verildi.  
Isparta’da sosyal market açıldı

Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında Sosyal Market açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut ve Mahkum ve Mahkum Yakınları Derneği Başkanı İlker Övey katıldı. Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, “Denetimli Serbestlik sisteminin kuruluş felsefesi gereği yürütülen infaz faaliyetlerinin yanında bu kişilerin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarının da göz önünde bulundurulması gerektiği şüphesizdir. Bu kapsamda Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz başarılı bir çalışmayı ortaya koyarak bu kişilerin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarının da giderilmesine katkıda bulunacak Sosyal Marketi oluşturmuştur. Bu gün ilk olarak 50 çocuğumuza giyim desteği sağlanmıştır. Çalışmaların artarak devam etmesi hedeflenmektedir.” dedi.

Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Ziya Şahin, “Sosyal Market projesi ile Isparta Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne müracaat eden yükümlülerle yapılan görüşme ve edinilen izlenimlerle bu kişilerin iş bulma noktasında sıkıntı çektikleri ve ailelerinin temel bakım ve ihtiyaçlarını karşılamakta önemli güçlükler çektikleri tespit edilmiş, müdürlükçe geçmişte hem ulusal hem de uluslararası projeler yürütme tecrübesine sahip olmanın verdiği birikimle çocukların ve ailenin korunması için gerekli çalışmaların yapılması fikri oluşmuştur. Bu gerekçeyle müdürlük binasında “Sosyal Market” projesi oluşturulmuştur. Sosyal Market içerisinde çocuk hükümlülerin ve hükümlü çocuklarının giyim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ülkemizde faaliyet gösteren giyim markaları ile görüşülmüş, yapılan geri dönüşler sayesinde belli başlı giyim ürünlerinin market içerisinde yer almıştır.Müdürlükçe önümüzdeki dönemde sosyal marketin kapasitesinin geliştirilmesinin planlanmakta, bu doğrultuda görüşmelerdevam etmektedir. Müdürlüğümüzde infazı devam eden ve infazı bitmiş olan çocuk hükümlü ve hükümlü çocuklarının müdürlük eğitim ve iyileştirme servisince yapılan görüşmelerle hem ruhsal hem maddi ihtiyaçlarının tespiti sağlanacaktır.Bu sayede kişilerin geçmiş infaz periyodu da göz önüne alınarak tespit edilen ihtiyaçlarının “Sosyal Market” aracılığıyla karşılanması, bununla birlikte günümüz dünyasının en masum bireyleri olan çocukların suçun etkilerinden kurtulmaları hedeflenmektedir.” dedi.

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut ve Isparta Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Ziya Şahin tarafından çocuk hükümlülere ve hükümlü çocuklarına daha önceden tespit edilen ihtiyaçları doğrultusunda elbise verildi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ispartamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.